Piknik geograficzny z Biblioteką Kraków

Kategoria

Piknik Geograficzny w Krakowie. Rodzinne wydarzenie pełne podróżniczych inspiracji

Szukasz pomysłu na wakacje w Krakowie? Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Piknik Geograficzny, który odbędzie się 11 lipca w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W programie znalazły się spotkania z podróżnikami i autorami książek, warsztaty oraz atrakcje dla całych rodzin.

wakacje w Krakowie

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i rodzin

Piknik Geograficzny organizowany jest w ramach projektu „Myślenie nie boli”. Wydarzenie ma charakter otwarty i łączy edukację z dobrą zabawą. Uczestnicy będą mogli poznać niezwykłe historie z podróży, spotkać autorów książek oraz wziąć udział w licznych warsztatach.

Co czeka na uczestników?

Program obejmuje między innymi opowieści o wyprawach Kazimierza Nowaka po Afryce, spotkania autorskie z Adamem Robińskim oraz Michałem Szulimem, a także konkurs na najlepsze przebranie inspirowane geografami, podróżnikami i autorami książek podróżniczych.

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępne będą również warsztaty ilustratorskie, zajęcia z planowania podróży, czytania map, tworzenia dzienników wypraw, warsztaty geodezyjne oraz zajęcia plastyczne. Nie zabraknie także bibliotekarzy wcielających się w postacie słynnych odkrywców i podróżników.

Kiedy i gdzie?

  • Data: 11 lipca 2026 r.
  • Godzina: 11:00–16:00
  • Miejsce: ogród Biblioteki Głównej, ul. Powroźnicza 2, Kraków

Pomysł na wakacje w Krakowie

Piknik Geograficzny to jedna z ciekawszych propozycji na rodzinne spędzenie wakacyjnego dnia w Krakowie. Spotkania z podróżnikami, kreatywne warsztaty oraz edukacyjne atrakcje sprawiają, że wydarzenie może zainteresować zarówno najmłodszych, jak i dorosłych miłośników podróży.

Więcej informacji, szczegółowy program oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Biblioteki Kraków: www.biblioteka.krakow.pl .