Urodziny w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza grupy dzieci od 8 do 18 osób, w wieku od 6 do 13 lat, na urodzinowe warsztaty. W ramach wykupionego biletu urodzinowego zapewnia zajęcia edukacyjne z wybranego tematu oraz zaprasza do odwiedzenia aktualnych wystaw w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Zwiedzanie wystaw odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, tj. od 10:00 do 16:00.
Czas trwania warsztatów: max. 60 minut.
Po zajęciach solenizant wraz z gośćmi udaje się na urodzinowy poczęstunek: tort i inne urodzinowe smakołyki, przygotowywane we własnym zakresie. Czas trwania poczęstunku: 30 minut.

Organizator uprzejmie prosi o przyniesienie własnych talerzyków, sztućców, kubeczków, misek, itp.

 

Proponowane tematy warsztatów:

Kosmos:
Podczas zajęć dzieci poznają planety Układu Słonecznego, wykonają doświadczenia, z których dowiedzą się  m.in.: jak powstały kratery na Księżycu, czy z Ziemi widać cały Księżyc, dlaczego mamy noc i dzień. Czas trwania: 60 minut.

Teatr cieni:
Podczas zajęć dzieci poznają psotny cień i jego kuzyna półcień. Sprawdzą jak powstają i zmieniają się cienie różnych przedmiotów. Zabawią się w cieniową zgadywankę. W wielkim finale wraz z organizatorami wystawią przedstawienie w teatrze cieni.

Wirująca przygoda:
Dzieci dowiedzą się, dlaczego powstają trąby powietrzne oraz wiry wodne. Samodzielnie wykonają tornado w butelce, wyjaśnią dlaczego wiry wciągają i z jakich powodów nie można kąpać się w rzece, w której występują. Czas trwania: 60 minut.

Regulamin urodzin

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

ul. św. Wawrzyńca 15
31-060 Kraków
tel: (12) 421 12 42
tel: (12) 421 12 42 wew. 136 - rezerwacja
fax: (12) 421 12 42 wew.130

www.mimk.com.pl