Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK

Gdzie

Borek 302,32-765 Borek
Rzezawa

Aktywny rodzinny wypoczynek

Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK to idealne miejsce na rodzinny wyjazd, wycieczkę szkolną oraz wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Kompleks znajduje się w odległości 50 km na wschód od Krakowa. Malownicze położenie oraz szeroka i różnorodna oferta rekreacyjna dają możliwość aktywnego wypoczynku oraz uprawiania różnych form turystyki. Dostępność licznych atrakcji gwarantuje udany wypoczynek pełen przygód i niezapomnianych wrażeń dla całej rodziny.

Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK istnieje od ponad 10 lat, ale co roku przybywa mu nowych ciekawych atrakcji. Ostatnio, na terenie ośrodka otwarto przygodowo-edukacyjny park tematyczny Świat Solnych Skał. Podobnej atrakcji nie znajdziemy nigdzie indziej. – Nasz park to miniatura drogi, jaką pokonywała niegdyś sól od wydobycia po port morski. Jest on inspirowany najstarszą na ziemiach polskich kopalnią soli w Bochni – mówi Kamil Rudnik, kierownik Centrum.

Park, zaprojektowany w formie niezwykłego placu zabaw,składa się z 13 imponujących budowli. Całość tworzy przestrzenny labirynt, w którym młodzi odkrywcy mogą zobaczyć, jak wygląda szyb kopalni, a nawet wejść do podziemnych korytarzy i poczuć się jak prawdziwi górnicy. Jest tu również budowla przedstawiająca wioskę górniczą, zamek żupny, osadę kupiecką, statek służący do przewozu soli, a nawet warownia zbója napadającego na transport. Tajemnice tego niezwykłego miejsca można odkrywać pod opieką animatora lub indywidualnie. – Opcja z animatorem przewidziana jest dla grup zorganizowanych, na przykład wycieczek szkolnych, dla których przygotowaliśmy trwający trzy godziny specjalny program edukacyjny – mówi Kamil Rudnik.

 

Niezwykły park to nie jedyna rzecz, jaka wyróżnia to miejsce; atutem Centrum jest różnorodność oferowanych tu atrakcji. W Borku każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Na miłośników zwierząt czeka mini zoo, a także stadnina koni oferująca naukę jazdy na prawdziwych wierzchowcach oraz kucykach - ulubieńcach najmłodszych. Na terenie tego 30-hektarowego ośrodka jest też park linowy,stumetrowa kolejka tyrolska, ścianka wspinaczkowa z drogami o różnym stopniu trudności, boiska sportowe, a w sezonie letnim czynne jest nawet strzeżone kąpielisko, po którym dzieci mogą pływać w specjalnych mini łódeczkach. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą z kolei wyszaleć się na torze do jazdy na gokartach i quadach lub wziąć udział w paintballowej bitwie.

 

Z oferty Centrum chętnie korzystają placówki oświatowe, organizując dzieciakom wycieczki i zielone szkoły. Jest to również wymarzone miejsce na letnie obozy i kolonie, a także rodzinne wakacje czy weekendowe wypady. Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK dysponuje 157 miejscami noclegowymi w całorocznych domkach oraz pawilonie stanowiącym idealną bazę noclegową przygotowaną specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży.

Działa tu również nowoczesna restauracja Aquarius, Karczma Myśliwska oraz chata grillowa na kameralne spotkania przy grillu.

Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK stanowi także świetne zaplecze konferencyjne. Można tu zorganizować szkolenie, piknik firmowy czy niezapomnianą imprezę integracyjną.

Szczegóły na www.centrumborek.pl

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek
Borek 302
32-765 Rzezawa
+48 14 615 27 00

recepcja@centrumborek.pl