RzKS Juvenia Kraków

Juvenia Kraków to jeden z najstarszych klubów sportowych na mapie Krakowa.

Od 1906 roku prowadzi zajęcia sportowe, koncentrując się na rozwoju, kształtowaniu i wychowaniu młodych ludzi. Obecnie w historycznym Parku Sportowym Juvenia zawodniczki i zawodnicy od szóstego roku życia grają w rugby!

RzKS Juvenia Kraków

Ksiądz Mieczysław Kuznowicz, założyciel Związku Młodzieży Przemysłowej i Rękodzielniczej oraz powstałej w tych strukturach Juvenii Kraków zawsze dbał o młodzież. Najbardziej zabiegał o „terminatorów”, czyli młodzież rzemieślniczą, którą przez sport chciał nauczyć dyscypliny i odpowiedzialności.
Klub do dziś żyje zgodnie z tymi tradycjami. Współpracuje ze Szkołą Marcina Gortata, gdzie prowadzi klasę o profilu rugby. Co więcej zawodniczki i zawodnicy mają na Juvenii dostęp do korepetycji przedmaturalnych, szkoleń z zakresu efektywnej nauki oraz poszukiwania pracy.

juvenia

A wyniki sportowe? Idą w parze z kształceniem!
Rugby niesie ze sobą piękne wartości, jak: dyscyplina, współpraca, szacunek, uczciwość, fair-play i poświęcenie. Juvenia opiera rozwój sportowy o wychowanków i dużo w nich inwestuje. W efekcie od kilku lat młodzicy (U14), kadeci (U16), juniorki i juniorzy (U18) są niezmiennie w krajowej czołówce, seryjnie zdobywając złote medale. Młodsi mają za zadanie przede wszystkim czerpać radość ze wspólnej gry i treningów, oraz ćwiczyć koordynację ruchową. Seniorzy i seniorki walczą o najwyższe laury na najwyższym stopniu rozgrywek.

juvenia

Mecze Juvenii to zawsze wielkie, rodzinne święto. Świetna atmosfera na trybunach, konkursy, atrakcje dla małych i dużych kibiców. W życie klubu zaangażowani są zawodnicy, ich rodziny, kibice, a dzięki temu Na Błoniach 7 panuje doskonała atmosfera, którą chcemy dzielić z wszystkimi krakowianami.

Treningi dzieci do lat 14 są otwarte dla wszystkich chętnych. Warto przyjść, spróbować swoich sił i być może znaleźć swoją przyszłość w rugby. A wiele naszych zawodniczek i zawodników to obecnie reprezentanci Polski, podróżujący z kadrą na zgrupowania po całym świecie!

Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia
ul. Na Błoniach 7, 30-213 Kraków

biuro@juvenia.info
www.juvenia.info

 Mapa