„Nogi Stonogi. Na lodzie”– recenzja

Sympatyczna układanka dla całej rodziny!

 „Nogi Stonogi. Na lodzie”- recenzja

Nogi stonogi to gra, która pojawiła się nakładem Wydawnictwa Egmont już w kilku odsłonach:  Nogi stonogi, Supernogi stonogi, Supernogi stonogi XXXL. Najnowsza – Nogi stonogi na lodzie to przyjemna i wciągająca rozrywka, w sam raz na długie zimowe wieczory. Stonoga, tym razem w zimowym anturażu, odziana w czapkę, kurtkę i kolorowy szalik, na swych licznych kończynach pozakładane ma kolorowe łyżwy. To właśnie ilość zdobytych przez graczy łyżew decyduje o zwycięstwie.
Autorem gry jest Klaus Kreowski. Za oprawę graficzną odpowiada Maciej Szymanowicz, którego ilustracje cieszą się wielką sympatią wśród dzieci (i dorosłych również).

Uczestników zabawy może być maksymalnie czterech (tyle mamy kartoników rozpoczynających tułów stonogi). Ale, co ciekawe, w instrukcji opisany jest jest również wariant gry dla jednego gracza. Jeśli więc na daną chwilę nie uda się komuś znaleźć towarzyszy zabawy, może sam poukładać nogi stonogi na lodowisku.

Rozgrywka jest szybka i dynamiczna. Dzięki prostym zasadom i dobrze skonstruowanej instrukcji, nie traci się czasu na wątpliwości i niedomówienia.

Gra przeznaczona jest dla grupy wiekowej 4+. Dla małych dzieci to nauka poprzez zabawę. Żeby zbudować najdłuższą stonogę należy przewidywać, użyć logicznego myślenia i uzbroić się w cierpliwość. Przy okazji rozpoznawać kolory i liczyć.
Dla podkręcenia adrenaliny, pojawia się tu również możliwość podbierania płytek z łyżwami innym zawodnikom.

Pudełeczko jest solidne i poręczne, dzięki czemu grę można zabrać ze sobą np. na ferie czy w odwiedziny do dziadków.

Przebieg gry

Gra zawiera:

  • 4 kostki, na których znajdują się kolorowe łyżwy oraz gwiazdka, zastępująca dowolną łyżwę,
  • 4 płytki z początkami stonóg
  • 15 płytek z łyżwami (płytki są różnej długości)

Każdy gracz wybiera stonogę, dla której będzie zbierał łyżwy. Gracz w swojej kolejce rzuca kostkami (może wykonać maksymalnie 3 rzuty). Na podstawie wyniku rzutu kostką musi podjąć decyzję, czy chce rzucać dalej i czy wszystkimi kostkami. Bo jeśli np. wyrzuci 2 żółte łyżwy i jedną gwiazdkę (która zastępuje dowolną łyżwę), może odłożyć te trzy kostki i rzucać już tylko jedną, licząc na kolejną gwiazdkę lub żółtą łyżwę (wtedy zdobędzie najdłuższy element). Może również odpuścić i wziąć płytkę z trzeba żółtymi łyżwami.

Gra toczy się do chwili, kiedy nie zostanie już żadna płytka, którą będzie można zabrać do kolekcji.

Polecamy!
Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

Do 31 grudnia br. gra „Nogi Stonogi. Na lodzie” będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci „SMYK” i na www.smyk.com