„7 rund” od wydawnictwa Egmont – recenzja

Emocjonująca gra karciana

Wydawnictwo Egmont znane jest nie tylko z ciekawych propozycji książkowych skierowanych do dzieci i młodzieży. W ich ofercie wydawniczej znajdziecie również duży wybór gier: planszówek, zręcznościowych czy karcianych.  Najnowszą propozycją Wydawnictwa jest „7 rund” autorstwa Thomasa Balk’a z ilustracjami Martijna Haddering’a.

Co oferuje ta kieszonkowa gra składająca się z 77 kart? Szybką rozgrywkę, zwroty akcji, dużo emocji  i co ważne,  proste zasady, które łatwo zapamiętać.
Można w nią grać w domu, szkole, pociągu, a nawet czekając na wizytę u dentysty ;). Wystarczy mieć minimum jednego towarzysza i kilka minut czasu (tyle zajmuje cała rozgrywka).

„7 rund” od wydawnictwa Egmont – recenzja

Na czym polega „7 rund”?

W grze wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

W pudełku znajduje się talia 77 kart gry i 7 kart pomagających w ustalaniu kolejności rund. W talii jest 7 rodzajów kart (ponumerowanych od 1 do 7, numery są jednocześnie punktami), które różnią się od siebie nie tylko graficznie. Również ich „moc” w rozgrywce jest inna. Poznając działanie wszystkich możemy decydować o tym, jak zagramy. I tak np. zagrywając kartę z nr 3, możemy odrzucić dwie karty z ręki dowolnego gracza, pozbawiając go w ten sposób punktów. Karta z numerem 6 chroni nas przed efektem działań przeciwników, a niebieska karta numer 2 pozwala wyciągnąć dodatkową kartę z talii.
Aby wygrać trzeba grać sprytnie, lecz wiele też zależy też od szczęścia, ponieważ nie mamy wpływu na to jakie karty wyciągniemy z talii.
Dokładne zasady gry i opis działania poszczególnych kart znajdując się w niewielkiej instrukcji dołączonej do pudełka.
Dla tych, którzy lubią proste, szybkie i wciągające gry „7 rund” będzie świetnym wyborem – spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Można w nią grać już w dwie osoby (przy większej ilości graczy, emocji również przybywa).
Ćwiczy umiejętność logicznego myślenia oraz spostrzegawczość.
Wciąga – rozgrywki rzadko kończą się po 7 rundach, zwykle przychodzi ochota na rewanż :)

Polecamy!
Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

Tu kupisz grę >>