„Pan Toti i tajemnicze pudełko” - recenzja

Wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków Pana Totiego! Malutki bohater powraca wraz z kolejną książeczką Joanny Sorn-Gary – „Pan Toti i tajemnicze pudełko”.

toti
Sympatyczne stworzenia znane z wcześniejszych książek Autorki znów zapraszają najmłodszych czytelników do swojego świata, by wraz z nimi przeżywać zabawne przygody. Tym razem do Totiego, Hehela i złośliwych Bliźniaków dołączy kolejna postać – mały zielony smok, który marzy o tym, by móc latać. Pojawienie się nowego przyjaciela całkowicie odmieni życie Pana Totiego, który dołoży wszelkich starań, aby jego podopieczny mógł spełnić swoje pragnienie.
Czy marzenie smoka się ziści, jakie emocje będą towarzyszyły bohaterom podczas kolejnych podejmowanych przez smoka prób latania i w końcu – jaką role odegra tytułowe tajemnicze pudełko? Odpowiedzi znajdziecie na kartach książki.
Tak jak w całej serii o Panu Totim, także i tutaj napotkacie urocze, kolorowe, przyciągające uwagę i współgrające z tekstem ilustracje Autorki. Najmłodsi czytelnicy, nawet jeśli nie potrafią jeszcze czytać, ale znają już kolory, łatwo odnajdą w książce wypowiedzi poszczególnych bohaterów. Każdy z nich mówi bowiem w innym kolorze.
A jeśli znacie już książki o Panu Totim, to zapewne wiecie, że na ich stronach zwykle pojawiają się łamigłówki, zagadki i ciekawe zadania dla dzieci. Tak jest i tym razem.
Lektura książeczki o Panu Totim z pewnością rozbudzi w dzieciach ciekawość, oswoi z wieloma sytuacjami i emocjami pojawiającymi się w codziennym życiu, a przede wszystkim będzie świetną i mądrą zabawą. Pozwólcie się zatem zaprosić do Pana Totiego na kolejną czytelniczą wyprawę przez jego świat.

Pan Toti jest bohaterem cyklu książek i serialu animowanego.

Dzieci mogą jego przygody czytać, a także oglądać w telewizji i w internecie. Mogą go również spotkać podczas warsztatów twórczych organizowanych przez Fundację Pan Toti i przyjaciele, a przy tej okazji zdobyć gazetkę warsztatową Pana Totiego :).

Polecamy!
Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

„Pan Toti i tajemnicze pudełko”
Autor:   Joanna Sorn-Gara
Wydawnictwo:    Fundacja Pan Toti i Przyjaciele
Rok wydania:    2019