"Moi bohaterowie" - recenzja

Seria książek dla dzieci

Nakładem Burda Media w salonach sprzedaży prasy, co tydzień, ukazują się nowe książki dla dzieci z serii "Moi bohaterowie". Kolekcja zakończy się 29.10.2020 i liczyć będzie w sumie 60 opowiadań, dzięki którym młodzi Czytelnicy poznają historię fascynujących osób, które miały istotny wpływ na świat sobie współczesny, jak również późniejsze pokolenia.Nakładem Burda Media ukazują się co tydzień w salonach sprzedaży prasy nowe książki dla dzieci z serii "Moi bohaterowie". Kolekcja zakończy się 29.10.2020 i liczyć będzie w sumie 60 opowiadań, dzięki którym młodzi Czytelnicy poznają historię fascynujących osób, które miały istotny wpływ na świat sobie współczesny, jak również późniejsze pokolenia.
Takimi postaciami są np. Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie, Juliusz Verne czy Fryderyk Chopin. Każde z nich tworzyło w innej dziedzinie, ale łączył ich entuzjazm, pasja i wytrwałość. To inspirujący ludzie, którzy, obdarzeni niezwykłym talentem i predyspozycjami, wykonali ogromną pracę, aby osiągnąć to, za co obecnie są podziwiani i szanowani.

Czasem coś, co moglibyśmy interpretować na swoją niekorzyść, może być początkiem czegoś wspaniałego. Tak było w przypadku Fryderyka Chopina. W dzieciństwie, będąc niezwykle chorowitym chłopcem, spędzał długie dnie w domu, nudząc się niemiłosiernie. Chcąc umilić sobie ten czas wpadł na pomysł, aby mama nauczyła go gry na fortepianie. To był strzał w 10! Nic lepszego chyba nie mógł wymyślić. Dzięki temu odkrył w sobie pasję i talent, a ludziom podarował mnóstwo wzruszeń i przyjemności.

"Moi bohaterowie" - recenzjaAlbert Einstein nie był bystrym dzieckiem. Bardzo późno zaczął mówić, a kiedy już odzywał się, to tylko prostymi zdaniami. Nikt nie pokładał w nim szczególnych nadziei. Do tego, uczęszczając już do szkoły, okazał się "męczącym"uczniem, który wciąż pyta i nie dowierza. Albert drażnił innych swoim zachowaniem, jednak nikt nie przewidział zapewne, że jego ciekawość świata i chęć podważania wszystkich teorii doprowadzi do tego, że stanie się jednym z najwybitniejszych naukowców wszechczasów; m.in. obok kolejnej bohaterki serii - Marii Skłodowskiej-Curie.

Jako kobieta, w świecie nauki nie miała łatwo. Można powiedzieć nawet, że było jej bardzo ciężko rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Aby iść na studia na Sorbonę, musiała najpierw pracować i opłacać naukę swojej siostrze, która to ukończywszy ten uniwersytet, rozpoczęła finansowanie studiów Marii. Niezwykle skromna, oddana swej pasji, ale też nieszablonowa, wyprzedzająca swą epokę Polka, jako pierwsza kobieta w historii zdobyła nagrodę Nobla. Jej odkrycie przysłużyło się ludzkości, choć ona sama opłaciła to zdrowiem. Zaznaczyć jeszcze trzeba, że po śmierci Marii, kolejną zdobywczynią tej prestiżowej nagrody została jej córka Irena.

Nakładem Burda Media w salonach sprzedaży prasy, co tydzień, ukazują się nowe książki dla dzieci z serii "Moi bohaterowie". Kolekcja zakończy się 29.10.2020 i liczyć będzie w sumie 60 opowiadań, dzięki którym młodzi Czytelnicy poznają historię fascynujących osób, które miały istotny wpływ na świat sobie współczesny, jak również późniejsze pokolenia.Juliusz Verne, marzyciel i wizjoner, wybitny pisarz, którego książki o niezwykłych podróżach czytają ludzie na całym świecie. Kolejna z postaci, które idąc pod prąd powszechnym wyobrażeniom, stworzyła nową jakość i wartość. Jego wizje lotów na księżyc czy podwodnych okrętów powodowały konsternację u sobie współczesnych ludzi. Dopiero kiedy spotkał na swojej drodze wydawcę Pierre'a-Julesa Hetzela, jego marzenie o byciu pisarzem mogło się ziścić. Ta bratnia dusza wsparła jego pomysły, a książki napisane przez Verne'a są nadal chętnie czytane przez młodych ludzi.

"Moi bohaterowie" na pewno zainspirują nie jednego małego Czytelnika. Oprócz po prostu ciekawych opowiadań i pięknych ilustracji, zawierają w sobie ważne przesłanie - dzięki entuzjazmowi i pasji można wiele zdziałać.

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

Nakładem Burda Media w salonach sprzedaży prasy, co tydzień, ukazują się nowe książki dla dzieci z serii "Moi bohaterowie". Kolekcja zakończy się 29.10.2020 i liczyć będzie w sumie 60 opowiadań, dzięki którym młodzi Czytelnicy poznają historię fascynujących osób, które miały istotny wpływ na świat sobie współczesny, jak również późniejsze pokolenia.

Książki w sprzedaży:

11 lutego 2020 przez miesiąc: 2 książki: Maria Skłodowska-Curie i Julisz Verne
od 3 marca 2020 przez miesiąc: 2 książki: Albert Einstein i Fryderyk Chopin