Dzikie sekrety przyrody – recenzja

"Dzikie sekrety przyrody" to książka, z którą powinien zapoznać się każdy miłośnik natury. Znajdziemy tu ponad 150 stron wypełnionych ciekawymi, nietuzinkowymi oraz zaskakującymi informacjami ze świata przyrody. Jednak nie sądźcie, że mamy do czynienia z nudną encyklopedią czy akademicką lekturą. Wręcz przeciwnie, wiadomości zaprezentowane są w formie zwięzłej, łatwej do zapamiętania, często humorystycznej, a czytanie uprzyjemniają żartobliwe ilustracje utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji.

Fascynujący przewodnik po świecie przyrody

Dzikie sekrety przyrody – recenzja

Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami doskonale zna odpowiedź na pytanie, jak przekazać naukowe treści, żeby nie zniechęcić młodego (a nawet starszego) czytelnika. "Dzikie sekrety", anegdoty, dowcipy, zagadki czy  ciekawostki lingwistyczne, ale i ważne informacje na temat zwierząt - począwszy od mikrobów po nosorożce, niedźwiedzie i... binturongi orientalne - wszystko w jednej ekscytującej lekturze.
"Dziekie sekrety przyrody" to wspaniały, ponadczasowy przewodnik, który odkrywa przed czytelnikiem nieznane fakty na temat niezwykłych zwierząt i przedziwnych roślin. Tak, bo o wyjątkowych roślinach z kategorii "naj" znajdziemy tu bardzo dużo informacji.

Czy wiecie może, które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu, nerwów ani organów wewnętrznych, co może zjeść wąż, ile kosztuje 10 gramów szafranu, które rośliny lepiej omijać z daleka i dlaczego, które zwierzęta są najgłośniejsze na świecie...?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie zajrzyjcie do książki pełnej dzikich sekretów z ze świata przyrody! Warto!

Andy Seed: "Dzikie sekrety przyrody"
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oryginalny tytuł: Wild Facts About Nature
Data premiery: sierpień 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 160
Ilustracje: Scott Garrett