"Czytam sobie", poziom 1 - recenzja

Nauka czytania z Egmontem

Koty i kotkiSeria "Czytam sobie" ma szeroką rzeszę wielbicieli - tych małych, którzy stawiali swe pierwsze kroki w nauce czytania właśnie razem z książeczkami z serii oraz starszych, którzy cenią ilustracje rodzimych artystów. Szczególnie poziom 1 bogaty jest w kolorowe, niemal całostronicowe ilustracje, które można oglądać godzinami. Poza tym młody czytelnik znajdzie w książkach zawsze wartościowe treści, dostosowane do wieku i umiejętności czytelniczych dziecka. Najnowsze propozycje od Wydawnictwa Egmont na pewno usatysfakcjonują tych, którzy po nie sięgną.

Poziom 1 dedykowany jest dzieciom, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Króciutkie teksty, proste zdania (najczęściej jedno na każdej stronie) oraz ramki ze słowami do czytania głoskami pozwalają na swobodną i spokojną naukę składania wyrazów i zdań. Najnowsze pozycje w serii to mi. in: "Koperta z kotem", "Koty i kotki", "Samotny banan".

Koperta z kotem"Koperta z kotem" Justyny Bednarek z ilustracjami  Mai Barskiej przeniesie Was w świat kolorowych pocztówek, znaczków i pisania korespondencji, ale nie tej mailowej. Janek, który jest bohaterem opowiadania zabierze Was na pocztę, gdzie będzie wysyłał kartki pocztowe do swoich kuzynek. Koperty, stemple, datowniki - to wszystko znajdziecie na pięknych ilustracjach. Może książeczka zainspiruje Was do wysłania kartek z pozdrowieniami do swoich koleżanek i kolegów.

Kolejna książeczka, również autorstwa Justyny Bednarek, to "Koty i kotki", tym razem zilustrowana przez Magdalenę Kozieł-Nowak. Tytułowe koty to Bazyli i Cyryl, którzy na spacerze przeżyją dosyć emocjonującą przygodę. Nie małą rolę odegrają w niej kotki - piękne, srebrne i puchate - te które rosną na baziach.

Samotny bananW serii Czytam sobie są również książki poświęcone zachowaniom proekologicznym. Takim opowiadaniem jest np. "Samotny banan" poruszający temat marnowania żywności. Tytułowy banan jest przejrzały i nie prezentuje się już tak zachęcająco jak kiedyś. Nikt go nie chce kupić i zapewne wyląduje w koszu. A przecież można z niego przyrządzić tyle wspaniałych dań! Autorka Sylwia Majcher podpowiada nam, co zrobić z mocno dojrzałym owocem, aby nie lądował w kuble na odpady. Inspirująca i wartościowa książka z pięknymi ilustracjami Anny Ostapowicz.

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl