Akademia Mądrego Dziecka - recenzja

Seria książeczek dla małych dzieci

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dedykowana najmłodszym. Na stronach portalu pisaliśmy już o kilku propozycjach wydawniczych serii, które ukazały się nakładem Harper Kids >> recenzja "Niesamowite zwierzęta. Ubrania", recenzja "Pierwsze słowa", "Pierwsze bajeczki"

Akademia Mądrego Dziecka - recenzja

Te niewielkich rozmiarów, kolorowe i interaktywne książeczki zachęcają do nauki przez zabawę, wspierają rozwój i kształtują poczucie estetyki u małego dziecka.
Autorzy, aby przytrzymać uwagę malucha na dłużej, wykazują się dużą pomysłowością w projektowaniu książek. Oprócz pięknych ilustracji, króciutkich, zrozumiałych i ciekawych tekstów, znaleźć w nich można wycięte kształty, ruchome obrazki, czy tak jak w książce pt. "Zwyczaje zwierząt. Chcę spać!", fascynujące rozkładówki, na których rozwijają się obrazki z kolorowymi zwierzątkami.

Ta książeczka to zabawa formą i treścią. Na każdej lewej stronicy znajduje się pytanie, które odnosi się do obrazka, jaki widzimy, kiedy rozkładówka jest złożona. Obrazek ten nie ma nic wspólnego ani z tematem zwierząt, ani ze spaniem. Widzimy tam np. buteleczkę perfum czy latarnię morską. I być może odpowiedź na zadane pytanie wydaje się oczywista, ale po rozwinięciu rozkładówki, zobaczymy coś całkiem innego - śpiące zwierzątka. Z tekstu pod ilustracją dowiemy się o ich sennych zwyczajach. Ta nieoczywistość w odpowiedziach na pytania sprawia wiele frajdy i wprowadza element zaskoczenia.  Książeczkę można nie tylko czytać i oglądać, można się nią również doskonale bawić.


Wspaniałe, barwne, budzące zachwyt ilustracje na rozkładanych stronach znajdziemy również w innej pozycji z serii - "Pierwsze zagadki. Zwierzęta". Pomimo małego formatu książki, ilustracje przedstawiające bohaterów są czterokrotnie większe! To dzięki rozkładówkom, które pomagają ćwiczyć motorykę dziecka, angażują malucha w aktywne oglądanie i naukę. Zanim jednak dowiemy się, jakie zwierzątko skrywa piękny obrazek, napotykamy na zagadkę, która samą swą treścią przekazuje sporo informacji o nim
Niezwykłym zaskoczeniem dla dziecka będzie za pewne ostatnia rozkładówka, w której ukryte jest małe lustereczko :)

Pierwsze zagadki. Zwierzęta

Chcę spać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt
Seria: ZWYCZAJE ZWIERZĄT, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Bea Lema

Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki
Seria: PIERWSZE ZAGADKI, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Qing Feng

Wydawca: Harper Collins

Polecamy

Redakcja www.rodzinny-krakow.pl