Mędrcy do dzieci - Wydawnictwo Muchomor

Tekst: Sophie Boizard
Ilustracje: Agnieszka Malmon
Tłumacz: Tymek Skowroński
Tytuł oryginału: Les grandes sages parlent aux petites
Oprawa: twarda
Format: 17 x 22 cm                                                            
Ilość stron: 44

Wydawnictwo Muchomor

Kolejny tom bestsellerowej serii "Bajki Filozoficzne"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mędrcy do dzieci - Wydawnictwo Muchomor"Mędrcy do dzieci" to kolejny tom bestsellerowej serii "Bajki Filozoficzne", dzięki której dzieci uczą się myśleć i poznają najważniejsze słowa współczesnych i dawnych myślicieli.  Matka Teresa, Sokrates, Ghandi, Dalajlama, Seneka, św Augustyn, Elie Wiesel , Martin Luther King mówią o tym, czym jest pokój, szcęście, przyjaźń, braterstwo... Ich słowa zostały zobrazowane mini scenkami, a ich dokonania zostały opisane w krótkich biogramach, dodanych na końcu książki.
Lektura obowiązkowa!

Na samym końcu pozycji odnajdziemy także krótkie, ale bardzo ciekawie napisane biografie filozofów z ich najbardziej charakterystycznymi mądrościami.

(...) ,,Mędrcy do dzieci” to próba wyjaśnienia czym jest mądrość naprawdę, a nie tylko w potocznym rozumieniu. Jak z niej korzystać oraz jak samemu stać się mądrym.
Autorka w sposób przystępny i niezwykle ciekawy wyjaśnia, czasami bardzo skomplikowane, myśli największych umysłów współczesnych i minionych czasów.
Opisywane historie często mają znamiona utopijnych wizji świata, gdzie proponowane rozwiązania są pewnego rodzaju iluzją, niemożliwą do zrealizowania. Według jednak zasady – warto dążyć do ideałów, autorka stara się wskazywać na optymalne rozwiązania różnych zagadnień. (...)
http://bajkochlonka.pl/2019/08/22/medrcy-do-dzieci-recenzja/