"Hilda i Ukryjcy" - Wydawnictwo Egmont

Autor: Stephen Davies
Ilustrator: Luke Pearson

Wydawnictwo Egmont

Jeśli myślicie, że moda na niezwykłe stworzenia przeminęła wraz z modą na Harry’ego Pottera - to się mylicie! Poznajcie Hildę! Już niebieski kolor jej włosów świadczy o nietuzinkowej osobowości właścicielki.
Dodajcie do tego:
• talent do rysowania map
• zamiłowanie do rzeczy niezwykłych
• sympatię do wszelkiej maści dziwnych stworów.
I już macie receptę na prawdziwą przygodę!

Hilda i Ukryjcy


 
Ale uwaga! Jeśli dołączycie do Hildy, to czeka was wiele wyzwań. Co robić, gdy z domu chcą cię wyrzucić tajemniczy Ukryjcy? Co ma wspólnego ślina trolla ze wspinaczką? I czemu mały dzwonek może bronić lepiej niż scyzoryk a nawet miecz? Nie wiecie? To koniecznie przeczytajcie Hildę i Ukryjców. Ale to nie trolle, olbrzymy i Ukryjcy są największym problemem dziewczynki. Gorsza od nich jest przeprowadzka do Trollbergu. Czy Hilda odnajdzie się w mieście? Sprawdźcie!

Serial na Netflixie

Autorem książek o Hildzie jest Stephen Davies. Dziennikarz i autor artykułów do tak znanych magazynów jak Guardian czy Sunday Times. Gdy chce odpocząć od poważnych tematów, pisze książki dla młodszych czytelników. A przygody Hildy są jego najbardziej znanym cyklem. Na jego podstawie powstał serial, który można już oglądać na Netflixie.