Filozofia ekologii dla dzieci, czyli "Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna"

Premiera 2 kwietnia 2021 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Filozofia ekologii dla dzieci, czyli "Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna"  autorstwa Anny Machacz i Rafała Mazura

„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” powstała w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, ponieważ Lin jako obywatelka Ziemi pragnie znaleźć złoty środek, który pomoże uratować ukochaną planetę. Poprzez swoje przygody odpowie na pytania: czego uczy czytanie książek? Czy człowiek może zapobiec katastrofie klimatycznej? I czy w ogóle warto pytać?

Publikacja jest adaptacją tekstów filozofów chińskich skierowaną do dzieci, ale także rodziców. Każda z ilustracji została opatrzona audiodeskrypcją ilustracji dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Filozofia ekologii dla dzieci, czyli "Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna"  autorstwa Anny Machacz i Rafała Mazura

Lin po raz kolejny wybiera się w filozoficzną podróż, aby dzięki daoistycznemu rozumieniu świata zrozumieć problemy tego współczesnego. Poprzez swoje wyjątkowe przygody odpowie na pytania: czego uczy czytanie książek? Czy człowiek może zapobiec katastrofie klimatycznej? I czy w ogóle warto pytać?
„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” jest adaptacją tekstów filozofów chińskich skierowaną do dzieci, ale także rodziców. Każdy z rozdziałów został opatrzony objaśnieniem autorstwa doktora filozofii. Filozofia ma wiele wspólnego z ekologią, która powinna być ziarnem kiełkującym od najmłodszych lat. To druga po „Podróży na Wielką Górę” książka dla dzieci z serii filozoficznej.

Autorzy:

Anna Machacz - Architekt edukacji, pedagog, trener. Autorka i współautorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i poznała tajemnice przyrody, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwalają na nieustanne zachwycanie się światem.

Rafał Mazur - Muzyk, doktor filozofii. Redaktor w piśmie kulturalnym Fragile. Twórca koncepcji sound oriented improvisation – spontanicznej aktywności dźwiękowej oraz Dao of Improvisation – warsztatów doskonalenia zdolności improwizatorskich w oparciu o strategie działania i metody pracy z umysłem wykorzystywane w chińskich sztukach walki. W filozofii zajmuje się głównie daoistycznymi strategiami działania, chińską koncepcją sztuki, filozoficznymi aspektami dalekowschodnich sztuk walki, daoistyczną, filozoficzną koncepcją „sztuki życia” oraz dalekowschodnimi, medytacyjnymi metodami pracy z umysłem.

Filozofia ekologii dla dzieci, czyli "Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna"  autorstwa Anny Machacz i Rafała Mazura

Tak, jak i w pierwszej części, wszystkie przygody oparte są na autentycznych tekstach filozofów chińskich, głównie daoistycznego Zhuangzi, a także konfucjańskich Mengzi (Mencjusza) i Xunzi. Filozofia pozwoli nam ćwiczyć myślenie, szczególnie wtedy, gdy będziemy zastanawiać się nad przygodami Lin i nad tym co mówią spotkani przez nią bohaterowie.
Pragniemy, aby literatura była dostępna dla wszystkich, dlatego zgodnie z ideą wydawnictwa, wyjątkowe ilustracje Kamili Golec, stworzone techniką rysunkowo – kolażową zostały opatrzone audiodeskrypcją ilustracji. Dzięki temu, rodzice czytelniczek oraz czytelników z niepełnosprawnością wzroku będą mogli odczytać opisy rysunków swoim dzieciom i pełniej korzystać z książki, a także szerzej rozumieć jej narrację. Audiodeskrypcję skonsultowano ze specjalistką ds. dostępności, osobą niewidomą.

Książka jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne!

"Powrót na Wielką Górę" kupisz na: https://sklep.wrazlive.pl
Poznaj nas lepiej: https://wrazlive.pl