Powrót

Koncert dla Polskiej Prezydencji: „Małe Słowianki i ich goście”

Kraków
27 sierpnia 2011 12:00 - 20:00

Centrum Młodzieży im dr. H. Jordana zaprasza 27 sierpnia 2011 (sobota) na Rynek Główny w Krakowie, od godz. 12.00 do 20.00, na promocję zajęć dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2011/12, na stoisku Centrum Młodzieży przy estradzie.

Natomiast od godz. 19.00 do 20.00 odbędzie się

Koncert dla Polskiej Prezydencji pt. „Małe Słowianki i ich goście” na XXXV Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie to wielka artystyczna rodzina. W zespole rozwija swoje zainteresowania i predyspozycje taneczno-wokalne 300-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 6-20 lat. Przez 35 lat istnienia śpiewało i tańczyło w nim na wielu scenach krajowych i zagranicznych ponad trzy tysiące wychowanków.

Do udziału w sobotnim koncercie zespół zaprosił także inne grupy artystyczne z Centrum Młodzieży:

PROGRAM KONCERTU:
Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki" – część I:
Polonez - taniec narodowy
Czerwone jagody - piosenka łowicka
Czyjeż to konisie - piosenka rzeszowska
Kądziołeczka - piosenka łowicka
Oberek - taniec narodowy
Studio Ruchu i Piosenki "NUTKI"- soliści:
Gabrysia Wypasek
Damian Krawczyk
Aleksandra Wierzbowska
Pracownia Muzyczna Centrum Młodzieży - soliści:
Paulina Mikołajska
Julia Jarosz
Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki" – część II:
Tańce i piosenki Krakowiaków Wschodnich
Tańce i piosenki Krakowiaków Zachodnich (z Chodzonym, Lajkonikiem i Krakowiakiem)

To będzie zaledwie próbka talentów artystycznych uczestników zajęć w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie Od ponad 50 lat, pod okiem doświadczonych instruktorów, dzieci i młodzież w wieku 4-20 lat rozwija tu swoje zainteresowania i uzdolnienia w zespołach teatralnych, wokalnych, tanecznych, w sekcjach gitary i keyboarda. Przedszkolaki uczęszczają na zajęcia ogólnorozwojowe, artystyczne i naukę języka angielskiego. Starsi uczą się fotografowania, realizacji filmów wideo i filmów animowanych, technik plastycznych i rzemiosła artystycznego.

Zainteresowani sportem uprawiają judo, narciarstwo, pływanie, gry zespołowe, brydż sportowy, zdobywając liczne medale i wyróżnienia – także na arenie międzynarodowej. Młodzież bierze udział w zajęciach popularnonaukowych w sekcjach humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych, może też pogłębiać wiedzę z zakresu literatury, teatru, filmu, historii sztuki, a także dziejów, architektury i sztuki Krakowa.

W CM działają również: Regionalne Centrum Informacji Młodzieżowej, Młodzieżowy Ośrodek Edukacji Obywatelskiej, Pracownia Edukacji

Samorządowej, Pracownia Współpracy Międzynarodowej oraz kino studyjne Paradox.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego stoiska na Targach Sztuki Ludowej w sobotę 27 sierpnia w godz. 12.00 - 20.00, gdzie znajdziecie Państwo informacje o wszelkich formach zajęć dla dzieci i młodzieży proponowanych w roku szkolnym 2011/12, a także na naszą stronę internetową www.cmjordan.krakow.pl.

Podsumowanie

Kiedy:

27 sierpnia 2011 12:00 - 20:00

Gdzie:

  • Basztowa
  • Kraków

Dane kontaktowe: