Drążenie miasta. Symbol – święto Rynku Podziemnego

09-01-2018
28-01-2018
Podziemia Rynku
Rynek Główny 1
Kraków

Drążenie miasta. Symbol – święto Rynku Podziemnego9-28 stycznia 2018 roku
Podziemia Rynku
Rynek Główny 1
  
„Drążenie miasta" to cykliczne święto Rynku Podziemnego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest SYMBOL, przedstawiany z trzech perspektyw: heraldyki, historii sztuki oraz historii antropologicznej. Zapraszamy do wspólnej fascynującej podróży do świata średniowiecznej wyobraźni. Ile z jej elementów pozostało w nas do dziś? Postaramy się znaleźć odpowiedź i na to pytanie...
Bogata oferta wydarzeń towarzyszących daje duże możliwości wyboru. Dla zainteresowanych wymiarem teoretycznym wybranego zagadnienia zorganizowaliśmy prowadzone przez ekspertów wykłady (we wtorki), a dla tych, którzy preferują aktywność poznawczą, warsztaty oraz spacery edukacyjne (w soboty).

Zajęcia dla rodziców z dziećmi

Zapraszamy także na zajęcia dla rodziców z dziećmi, tradycyjnie, w ostatnią niedzielę stycznia. Oferujemy również coś wyjątkowego – turniej szachowy, bo przecież „królewska gra" posiadała i nadal posiada tak wiele znaczeń.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Drążenia miasta. Święta Rynku Podziemnego wstęp jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających (Rynek Główny 1, tel. 12 426 50 60, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Więcej informacji na www.mhk.pl