Baranki Dzieciom - edycja jesienna

17-09-2017
29-10-2017
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

17 września w Kinie Pod Baranami ruszył nowy, jesienny sezon Baranków Dzieciom - cyklu poranków filmowych dla najmłodszych widzów. Co niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych bajek, a po projekcji wezmą udział w twórczych warsztatach. Bilety - 11 zł.

Tradycyjnie, Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na filmowe spotkania z bohaterami polskich serii animowanych.

W tym sezonie najmłodsi kinomani poznają Małego Misia i Tatę Misia - bohaterów nowego polskiego serialu dla dzieci Przytul mnie, który zakwalifikował się na Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy - najstarszy i najważniejszy festiwal animacji na świecie. Serial zrealizowano na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.
W ramach Festiwalu Conrada, Kino Pod Baranami zaprasza również na wyjątkowe Literackie Baranki Dzieciom, podczas których maluchy wezmą udział w projekcji odrestaurowanych cyfrowo odcinków serii Proszę słonia. Po seansie uczestnicy spotkania dowiedzą się więcej o Ludwiku Jerzym Kernie - autorze literackiego pierwowzoru i stworzą własną książkę, którą sami wypełnią treścią i obrazami.   
Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W jesiennej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w warsztatach bębniarskich, książkowych, zajęciach plastycznych i florystycznych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

Baranki Dzieciom polecają również odbywający się w dniach 23 września - 1 października w Kinie Pod Baranami 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, prezentujący zagraniczne produkcje stworzone z myślą o maluchach. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Kina. Niedzielnym pokazom towarzyszyć będą warsztaty z Matplanetą,  podczas których najmłodsi stawią czoła najtrudniejszym łamigłówkom.

BILETY: 11 zł
* bilety na pokazy 4. Festiwal Filmowego Kino Dzieci: 14 zł | 12 zł

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.

Kino Pod Baranami zostało dziewięciokrotnie uhonorowane tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!PROGRAM:
niedziela, 22 października 2017, godz. 11.00
PARAUSZEK I PRZYJACIELE - zestaw bajek, 45’
reż. Krzysztof Brzozowski, Polska 2013-2014
+ warsztaty florystyczne
Polska animacja lalkowa zrealizowana w technice poklatkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Odcinki: KLUCZ | KONCERT | SAMOLOT | LEKARSTWO
Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych, inspirujących dzieci do poznawania świata przyrody. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane.
Zajęcia poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

niedziela, 29 października 2017, godz. 11.00
LITERACKIE BARANKI DZIECIOM
- Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące
PROSZĘ SŁONIA – zestaw bajek, ok. 40’
reż. Witold Giersz, Piotr Paweł Lutczyn, Ryszard Słapczyński, Polska 1968
film po cyfrowej rekonstrukcji
+ warsztaty książkowe
Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…

Odcinki: WITAMINKI | PIERWSZE KROKI | WYCIECZKA ZA MIASTO | PRZEPROWADZKA DOMINIKA

Warsztaty książkowe poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej ASP. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Podczas warsztatów opowie dzieciom o Ludwiku Kernie, którego dzieło zainspirowało twórców serii animowanej. Najmłodsi dowiedzą się również jak powstaje książka oraz wykonają własną, autorską książkę do kolorowania.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68