Baranki Dzieciom – bajki i warsztaty dla dzieci

04-03-2018
22-04-2018
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

BARANKI DZIECIOM

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na wiosenną edycję poranków filmowych dla dzieci. 

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W marcu mali widzowie będą wspólnie muzykować na warsztatach bębniarskich, wezmą udział w kreatywnych zajęciach plastycznych i poznają bliżej fascynujący świat roślin podczas warsztatów florystycznych.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo, każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

BILETY: 11 zł

niedziela, 25 marca 2018, godz. 11.00
BARANKI WITAJĄ WIOSNĘ - zestaw bajek
+ warsztaty florystyczne

REKSIOWA WIOSNA
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1980
Nadchodzi wiosna i słońce grzeje coraz mocniej, czas więc pozbyć się zimowej sierści. Nie wystarczy jednak zadbać o samego siebie, trzeba jeszcze doprowadzić do ładu podwórko, zasiać trawę, posadzić kwiaty oraz pomóc ptakom naprawić ich budkę lęgową. Teraz można w pełni cieszyć się wiosną!

REKSIO SADOWNIK
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1976
Reksio buduje domek dla ptaków powracających wiosną do kraju. Mieszkańcy budki okazują się niezwykle pożyteczni - dbają o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew owocowych. Na drzewach pojawiają się wkrótce soczyste czereśnie.

BOLEK I LOLEK: MALI OGRODNICY
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1976
Bolek i Lolek zabierają się za wiosenne porządki: sadzą rośliny, walczą ze szkodnikami, budują domek dla ptaków. Ich praca zostaje nagrodzona - w ogrodzie rozkwitają piękne, kolorowe kwiaty i dojrzewają owoce.

SKRZAT: WĘDRÓWKI SKRZATA
reż. Edward Wątor, Polska 1985
Mały Skrzat wybiera się na swoją pierwszą samodzielną wycieczkę, podczas której znajduje pisklę, które wypadło z gniazda. Otacza je opieką i troską oraz szuka jego matki. Broni też malca przed drapieżnym jastrzębiem. Po zmroku Skrzat znajduje schronienie dla siebie i pisklaka w bezpiecznej dziupli.

Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych, inspirujących dzieci do poznawania świata przyrody. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane.
Zajęcia poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 11.00
BARANKI WE WŁOSZECH
- Cinema Italia Oggi 2018 – wydarzenie towarzyszące
+ warsztaty plastyczne


BOLEK I LOLEK W EUROPIE: POD KRATEREM
reż. Romuald Kłys, Polska 1986, 9'
Bolek i Lolek wyruszają do Włoch. Po wizycie na Solfatara docierają do wulkanu Wezuwiusza. Chłopcy przeżywają fantastyczną przygodę, spotykając mitycznego boga ognia i wulkanów.

MAMI FATALE: ITALIANO
reż. Łukasz Kacprowicz, Polska 2014, 10'
Przed domkiem Mami ląduje helikopter, którym wnuczęta Mami, Cheddar i Pasta wracają do domu z wycieczki do Włoch. Dzieci przywiozły Mami specjalny upominek – przepis na lasagne, której smak przenosi do słonecznej Italii. Cheddar i Pasta ruszają w dalszą drogę, a Mami postanawia przyrządzić lasagne. Kiedy danie pojawia się na stole, po skosztowaniu Mami, Psina i Prosię natychmiast znikają – teleportują się nad Zatoką Neapolitańską! Rozpoczyna się wielka włoska przygoda, podczas której Prosię niespodziewanie odnajduje miłość swojego życia.

2 KOTY + 1 PIES: SPAGHETTI
reż. Bogdan Nowicki, Polska 1989, 10'
W maleńkim hoteliku dwa koty raczą się pysznym spaghetti, którego zapach przyciąga wygłodniałego psa. Niewychowany psiak pożera cały garnek makaronu tym samym pozbawiając koty posiłku. Z każdą chwilą przysparza swoim gospodarzom coraz więcej kłopotów.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

niedziela, 15 kwietnia 2018, godz. 11.00
PRZYTUL MNIE - zestaw bajek
reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016, 37’
+ warsztaty artystyczne z Joanna tworzy & OLEK

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Przytul mnie to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Animacja uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi.

Odcinki: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ | OPERACJA WEEKEND | CAŁA NAPRZÓD | NOWY SĄSIAD | TRUDNA SPRAWA | TAMA | POTWORY | BEKSA LALA

Zajęcia plastyczne poprowadzi duet: Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) oraz Olek Rajewski (OLEK).
Joanna Żyłowska jest projektantką i pedagogiem, absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.
Olek Rajewski to rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych. Mentor w leśnym przedszkolu Dzika osada oraz animator w Planecie zabawy.

niedziela, 22 kwietnia 2018, godz. 11.00
BARANKI W AFRYCE
- 13. Festiwal AfryKamera - wydarzenie towarzyszące
TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE - zestaw bajek
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki, Polska 1984-86, 40'
+ warsztaty bębniarskie
Bohaterami filmów są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i przeżywają ciekawe przygody.

Odcinki: PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA | CZWARTEK

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Rynek Główny 27
31-010 Kraków
(12) 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl